11 czerwca 2017

Poniedziałek da się lubić


Poniedziałek - trzeba z nim uważać. Mało kto za nim przepada, nie wróży nic dobrego i jest pierwszym z tych wszystkich pięciu dni kiedy czekamy aż nadejdzie sobota. A może wcale nie musi to tak wyglądać? Jak polubić poniedziałek?


Nie da się ukryć, że dla większości z nas, pracujących na etacie, poniedziałek nie kojarzy się dobrze i w niedzielę wieczorem myślimy tylko o tym jak ten weekend szybko zleciał i że zaraz znowu cały tydzień pracy przed nami. Mam sposób na kulawy poniedziałek i chętnie się nim dzielę.

1. Poniedziałkowy zawrót głowy - czyli dużo zajęć 

Nie jest odkryciem, że im jest więcej jest do zrobienia tym czas szybciej mija. Warto po pracy zorganizować sobie zajęcia. Mogą to być zajęcia sportowe, spotkanie z koleżanką na kawę czy obiad, kurs czy cokolwiek innego co sprawia nam przyjemność. Ja w poniedziałek po pracy chodzę na zajęcia językowe, po drodze odwiedzam moich rodziców i czasem „na dobitkę” idę poćwiczyć.  Dzięki temu od razu z weekendu wskakuję we wtorek, ponieważ poniedziałek znika w natłoku zajęć.

2. Dobrze przygotować się na poniedziałek

Z poniedziałkiem jest podobnie jak z Nowym Rokiem - nowy początek. Jeżeli nie przygotujemy się odpowiednio do nadchodzącego tygodnia pracy, to będziemy rozlaźli, ciągle w niedoczasie i źli.  Warto zadbać zatem o dobry start. Jest kilka rzeczy, dzięki którym w poniedziałek będziemy lepiej zorganizowani i nie będziemy tracić rano czasu ani humoru. Pomyślmy o stroju, w który zamierzamy się ubrać i uprasujmy go zawczasu, o posiłku do pracy, podszykujmy to co można w niedzielę wieczorem. Uporządkujmy torebkę i upewnijmy się, że mamy w niej niezbędne rzeczy.

3. Zadbać o porządek

Nie ma chyba nic gorszego niż zlew pełen brudnych naczyń o poranku. Warto poświęcić kilkanaście minut wieczorem na posprzątanie kuchni i salonu, żeby w poniedziałkowy poranek miło nam się przygotowywało do pracy i jadło śniadanie. Zostawmy również posprzątaną sypialnię, poranek będzie o wiele przyjemniejszy.

4. Niedzielne wieczorne rytuały

Dobrze jest się położyć o rozsądnej porze, ale najpierw pozwolić sobie na mini SPA w niedzielny wieczór żeby zacząć tydzień z dobrym samopoczuciem i świadomością, że dobrze się wygląda. Przed spaniem zrelaksujmy się z książką lub dobry filmem.


Miłego poniedziałku!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz